2016 Avrupa Kupası Eşleşmeleri

53 UEFA ülkesi delegelerinin kararı ve oylaması ile bu yıl düzenlenecek olan Avrupa kupası finallerine, 24 adet ülke milli takımlarının katılmasına onay verilmiştir. 2016 Avrupa Kupası Maçları bu yıl Fransa da düzenlenecektir. 24 takımın katılacağı altı grup oluşturulmuştur. Kuraların çekilmesi ile beraber gruplarda eşleşmeler gerçekleştirilmiştir. Grup maçlarında sonra da, üst tura çıkan takımların son 16 turunda eşleşecekleri takımlar da belli olmuştur. Buna göre grup maçlarını 22 Haziran da bitecek olması ile üst sura çıkacak olan takımlar da, çeyrek finale kalabilmek için, 25 ile 27 Haziran arasında karşılaşmalar yapacaklar. Son 16 turunda adı öne yazılacak olan takımlar ise A grubu ikincisi, B grubu birincisi, D grubu birincisi, A grubu birincisi, C grubu birincisi, F grubu birincisi, E grubu birincisi ve B grubu ikincisi. Karşılarına gelecek olan takımlar da, sırası ile C grubu ikincisi, A-C-D grubu üçüncüsü, B-E-F grubu üçüncüsü, C-D-E grubu üçüncüsü, A-B-F grubu üçüncüsü, E grubu ikincisi, D grubu ikincisi ve F grubu ikincisi. Maçlar Fransa’nın Lens, Villeneuve-dAscq, Saint-Denis, Paris, Lyon, Bordeaux, St-Etienne, Nice, Toulouse ve Marsilya şehirlerinde bulunan stadyumlarda düzenlenecektir. Bir ay sürecek olan bu turnuvaya sayılı günler kala, dünyayı da futbol heyecanı basmıştır.

2016 Avrupa Kupası Eşleşmeleri

Fransa 2016 İrlanda Milli Takımı

2016 Avrupa Kupası katılım biletini ön elemelerde D grubundan çıkarak almıştır. Burada Almanya ve Polonya’dan sonra üçüncü olmuş ve playoff maçında da Bosna-Hersek’i eleyerek katılmaya hak kazanmıştır. 2016 Avrupa Kupası karşılaşmaları için dördüncü torbadan eşleşmelere katılmıştır.

İrlanda Maçları

2016 Avrupa Kupası Maçları için E grubunda mücadele edecek olan İrlanda, ilk maçını İsveç ile 13 Haziran da, ikinci maçını 18 Haziran da Belçika ile ve son maçını da 22 Haziran da İtalya ile yapacaktır. Maçlarını Saint-Denis, Bodeaux ve Lille şehirlerinde oynayacak olan İrlanda, bu turnuvada daha önce 1988 yılında katılmış ve beşinci olmuştur. Daha sonra katıldığı 2012 Avrupa turnuvasında da turnuvayı son sırada tamamlamıştır. Bu yıl üçüncü katılımı olacaktır.

Tagged with: